Dzejas dienas 2024

Dzejas dienu ietvarā Jēkabpils 3.vidusskolā notika interesanti pasākumi dažādām vecuma grupām. Pie vidusskolēniem viesojās dzejnieks, rakstnieks, komponists novadnieks (pats sevi gan ironiski dēvē par “rakstnieķeli”) Rolands Virks.

Sarunu organizēja un vadīja JGB speciāliste Anta Klints. Gatavojoties šai pēcpusdienai, skolēni iepazinās ar novadnieka personību un viņa īsstāstiem. Skolēni iepazina interesanto R.Virku, salīdzināja mācību stundās izveidojušos priekšstatus par rakstnieku, uzzināja viņa karjeras ceļu un rakstīšanas noslēpumus, noklausījās heksametru “Oda odam”, uzdeva jautājumus. Iespaidus skolēni fiksēja savā “Kultūras cilvēka dienasgrāmatā”.

4.b klase Dzejas dienas satika skolas bibliotēkā. Skolas bibliotekāre Līga iepazīstināja ar Jāni Baltvilku un viņa dzeju. Visi kopā lasīja dzejoļus. Īpaši patika veidot atskaņas dzejoļa rindām. Minēja mīklas- dzejoļus. Apskatījās netradicionālos dzejas rindas pierakstus. Sacerēja paši dzeju, veidoja ideālos apsveikumus. Nolasīja klases biedriem savu vai apsveikumā ierakstīto Baltvilka dzejoli. Paldies skolas bibliotekārei Līgai.

8.b klase dzejas dienu ietvaros literatūras stundā strādāja skolas bibliotēkā, piedaloties Jēkabpils Galvenās bibliotēkas rīkotajā konkursā- brīvā dzeja ” Saliec savu grāmatdzejoli”. SR – darbu vizuāls noformējums, izstāde latviešu valodas kabinetā, formatīvais vērtējums. 5 skolēni iesūtīja savu darbu foto konkursam.

8.c klases dzejas stundas tēma – “Atmudžini dzejoli.” https://satori.lv/article/nedzeja-muzika-no-telefona SR: Veicināt kritisko domāšanu un spriešanas spējas, analizējot dzejas tekstu. Motivēt skolēnus iepazīt dzeju kā mākslas veidu. Dzejolis bez pieturzīmēm jeb mans interpretējums, kur būs pauze, jautājums, izsaukums? Kā tās maina saturu, skanējumu, nozīmi? Dzejoļu lasījumi klasesbiedriem.

1. Klausoties instrumentālo mūziku, lasīt dzejoli/prozu un salikt pieturzīmes pēc saviem ieskatiem.
  2. Nolasīt savu dzejoli/prozu klasesbiedriem. Ņemt vērā atbilstošu toni, stilu.
  3. Aprakstīt savas sajūtas par saņemto dzejoli.

10.09 mūsu skolas 3.klašu skolēni piedalījās Dzejas rītā Krustpils kultūras centrā. Kopā ar rakstnieci un dzejnieci Eviju Gulbi klausītāji izdejoja dzejoļus un iesaistījās citās kustību aktivitātēs, atcerējās Koko un Riko piedzīvojumus, satika burtus dzejoļos, spoguļoja dzejas saules zaķēnus un saņēma autogrāfus. Paldies par uzaicinājumu JGB.